ECAC Workshop - Inovace v AVSEC - AVSEC Training

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky > články
COVID-19? Nabízíme řešení v oblasti bezpečnostních školení - KONTAKTUJTE NÁS
 

Workshop pro AVSEC školitele 2018

Ve dnech 6. – 7. prosince 2018 AVSEC & Emergency Training organizoval v Praze již třetí Workshop pro školitele ochrany civilního letectví před protiprávními činy. Tentokrát se ho účastnili zástupci z Velké Británie, Belgie, Bosny a Hercegoviny, Švýcarska a České republiky.

Úvodem byla řešena problematika uznávání bezpečnostních školení a kvalifikace školitelů, rozdílný přístup v poskytování těchto školení a využívání e-learningu napříč jednotlivými státy Evropské unie. Účastníci diskutovali výhody a nevýhody současné legislativní úpravy v oblasti provádění odborných příprav, především flexibility ve způsobu a rozsahu jejich poskytování. Hlavním cílem workshopu byla otázka provádění praktických částí odborných příprav a využití vhodných nástrojů pro názorný výcvik.

Hostem workshopu byla paní Sarina Baumgartner ze společnosti CASRA. Ve své prezentaci představila nástroje pro výcvik bezpečnostních pracovníků obsluhujících RTG/EDS zařízení, které splňují nové legislativní požadavky.

Druhým hostem workshopu byl pan Steve Williams ze společnosti DSA Detection, který seznámil účastníky workshopu s pomůckami, které lze využít pro výcvik bezpečnostních pracovníků. Účastníci workshopu se shodli na nezbytnosti využívání vhodných pomůcek k výcviku bezpečnostních pracovníků napříč všemi oblastmi civilního letectví.


Text: Ing. Jana Podolková, 8. prosince 2018
Foto: Bc. Denisa Podolková, Workshop pro AVSEC školitele, Praha, 6. – 7. prosince 2018


Workshop pro AVSEC školitele, Praha, 6. – 7. prosince 2018

 

FOTOGALERIE

 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky