ECAC Workshop: Vnitřní hrozby v civilním letectví - AVSEC Training

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky > články
COVID-19? Nabízíme řešení v oblasti bezpečnostních školení - KONTAKTUJTE NÁS
 

ECAC Workshop:
Vnitřní hrozby v civilním letectví

Ve dnech 11. – 12. prosince 2018 hostil irský Úřad pro civilní letectví workshop zaměřený na vnitřní hrozby v civilním letectví, který pořádal ECAC (Evropská konference pro civilní letectví).

S ohledem na aktuálnost daného problému se workshopu zúčastnili nejen zástupci členských států ECAC a Evropské komise, ale také účastníci z Kanady, Izraele, Egypta, Ghany, Konga, Tanzanie, Jordánska, Libanonu, Keni, Ugandy, Pobřeží Slonoviny a Etiopie. Českou republiku reprezentovala Ing. Michaela Volná z odboru civilního letectví Ministerstva dopravy a Ing. Jana Podolková, AVSEC & Emergency Training.
Účastníci ve svých prezentacích vyzdvihli hlavní problém, který je spatřován v náboru zaměstnanců, ověřování spolehlivosti a lidském faktoru jako takovém. Francesco Faiulo z Evropské komise představil změny v oblasti ověřování spolehlivosti, které přinese nová legislativní úprava. Hlavním problémem je zneužitelnost znalostí jak bezpečnostních opatření, tak i prostorů. Z tohoto důvodu je třeba se zaměřit nejen na zpřísnění ověřování spolehlivosti, ale také na vytvoření robustní a odolné kultury bezpečnosti na pracovišti a v oblasti letectví.

Text: Ing. Jana Podolková, 13. prosince 2018
Foto: Ing. Jana Podolková, Dublin 11. – 12. prosinec 2018 

FOTOGALERIE

 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky