Vibra 2018 – Modern Psychophysiology, The VibraImage Technology - AVSEC Training

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky > články
COVID-19? Nabízíme řešení v oblasti bezpečnostních školení - KONTAKTUJTE NÁS

Vibra 2018 – Modern Psychophysiology, The VibraImage Technology

 
 

První vědeckou konferenci zabývající se technologií VibraImage, která se konala 28. - 29. června 2018, pořádala společnost ELSYS Corp. v Petrohradě (Ruská Federace). První den se konala konference v ruském jazyce, druhý den v angličtině. Této části se zúčastnili i zástupci Japonska, Číny a Jižní Koreji.

Cílem konference bylo seznámit účastníky se systémem napojeným na kamerová zařízení uzpůsobeným pro rozpoznání chování jednotlivých osob na nich zachycených. Tento způsob kontroly byl vyzkoušen na několika letištích, kde díky němu odhalili protiprávní jednání (pašování drog, pašování peněz atd.).

Systém je založen na grafickém zobrazení chování osoby okolo jeho obličeje. Toto je znázorněno barvami (zelená = klidný x červená = znepokojený). Současně byl představen software, který si mohou jednotlivci/firmy nainstalovat do svých telefonů, a následně si mohou nechat zaslat výsledky za poplatek na svou e-mailovou adresu. Tento systém chtějí také zavést do automobilů a kamerových systémů na ulicích.  Např. monitorováním řidičů by bylo možno snížit počet dopravních nehod. Systém zatím funguje pouze jako zkušební na několika letištích, nádražích a veřejných halách.

 

Text: Bc. Denisa Podolková, 8. července 2018
Foto: Bc. Denisa Podolková, Vibra 2018, Petrohrad (Ruská Federace) 28. - 29. červen 2018

 


Vibra 2018, Petrohrad (Ruská Federace) 28. - 29. červen 2018

 
 

FOTOGALERIE

 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky