Workshop on Behaviour Detection - AVSEC Training

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky > články
COVID-19? Nabízíme řešení v oblasti bezpečnostních školení - KONTAKTUJTE NÁS

Workshop on Behaviour Detection

 
 

Analýza a posuzování lidského chování… stále více skloňovaný termín nejen v oblasti ochrany civilního letectví před protiprávními činy. Sledování osob, komunikace s nimi, vyhodnocování řeči těla a mikrovýrazů v obličeji, které vám naznačí, že se někdo snaží skrýt své emoce nebo lže… Jaké chování cestujících je ještě normální, a které již vykazuje znaky podezřelého chování? Lze rozpoznat stres z letu samotného od stresu z odhalení plánovaného protiprávního jednání? Kdo by měl vyhodnocovat pohyb a jednání cestujících na letištích? Člověk nebo moderní technologie?

 

Dne 22. září 2015 se v Praze uskutečnil mezinárodní Workshop on Behaviour Detection. Zástupci sedmi evropských zemí a Jordánska mimo jiné řešili otázky náboru osob, které vyhodnocují lidské chování, tzn. jaké kvalifikační předpoklady by Behaviour Detection Officers měli mít, jaké zkušenosti a praxi by měli doložit…

 


Workshop on Behaviour Detection, Praha 22. září 2015 - Group photo

 

Účastníci si předávali zkušenosti z tvorby bezpečnostních programů zaměřených na analýzu lidského chování a jejich implementace do stávajícího systému bezpečnostních opatření. Řešeny byly otázky kombinace moderních technologií a lidského faktoru, a současně v jaké fázi odbavení cestujících by měla být analýza chování aplikována.

 

Text: Jana Podolková, 12. října 2015
Foto: Tomáš Děkan, Workshop on Behaviour Detection, Praha 22. září 2015

 
 

FOTOGALERIE

 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky