Global Threats in Civil Aviation Workshop - AVSEC Training

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Novinky > články
COVID-19? Nabízíme řešení v oblasti bezpečnostních školení - KONTAKTUJTE NÁS
 

Global Threats in Civil Aviation Workshop 2019

Ve dnech 4. – 5. června 2019 organizoval AVSEC & Emergency Training v Praze workshop zaměřený na globální hrozby v civilním letectví. Zúčastnili se ho zástupci z Německa, Lotyšska, Ruské federace, Slovenska a České republiky.

V rámci workshopu byly shrnuty dosavadní typy hrozeb jako jsou únosy a bombové útoky, a zdůrazněna důležitost jak klasického profilingu, tak i využití moderních kamerových systémů k automatické profilaci cestujících.

Účastníci byli seznámeni se současnými hrozbami, mezi které patří vnitřní a kybernetické hrozby. Zmíněny byly také sebevraždy pilotů, které mohou být považovány za jeden z typů vnitřní hrozby. S tím souvisí také psychická odolnost nejen pilotů, ale také ostatních pracovníků v civilním letectví. Na toto téma přednesli své příspěvky odborníci na chování a výcvik v kritických situacích, a psychosociální pomoc lidem nedobrovolně zasažených narkotickými látkami.

Účastníci si mohli v rámci praktické části vyzkoušet některé prvky sebeobrany a byli seznámeni s možnostmi zneužití běžně dostupných látek k výrobě výbušných a zápalných směsí.

Související články

Julienne Bušić: Únos letu TWA 355 (Speciální host workshopu)
Sebeobrana a sebeovládání v krizových situacích
Bioterorismus: Nová hrozba v civilním letectví?

Text: Ing. Jana Podolková, 6. června 2019
Foto: Bc. Denisa Podolková, Global Threats in Civil Aviation Workshop, Praha, 4. – 5. června 2019
 

FOTOGALERIE

 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky